33941
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Tydzień temu
Miesiąc
Miesiąc temu
Ogólnie
34
38
135
33303
369
2211
33941
IP: 18.232.188.251
2020-04-07 15:27

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Dzięki inicjatywie Miasta Rzeszowa i zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej w Szkole Podstawowej nr 16 powstało piękne boisko do tenisa i piłki siatkowej w ramach RBO. Pierwszą piłkę w tenisa odbił Pana Henryk Wolicki, reprezentujący Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, a kolejne Wiesław Buż, Wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz ks. Marek Dzik, Proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza. Pierwszy mecz w siatkę zagrali razem z uczniami SP16: Maciej Masłowski, Poseł na Sejm RP, Konrad Fijołek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta, , Wiesław Kwaśniak, Właściciel Optyk-Nieruchomości. Dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestnictwo w otwarciu boiska.

Zobacz Galerię

Dnia 1 września 2019r. odbył się piknik „Żyj aktywnie” pod Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa w celu uczczenia końca lata w parku miejskim na osiedlu Kmity. Organizowana trzeci rok impreza przez Samorządową Radę Osiedla Kmity i Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie miała w tym roku również wyjątkowy charakter.  Plan dnia prezentował się bardzo aktywnie  i atrakcyjnie.  Dzieci mogły skorzystać z dmuchańców, gier i zabaw ruchowych, animacyjnych, obejrzeć filmy edukacyjne w kinie sferycznym, postrzelać z łuku do lewitujących kulek, powalczyć w kulach bumper ball, czy też wziąć udział w konkursach rysunkowych i warcabowych przeprowadzonych przez nauczycieli SP16, a przede wszystkim wiedzy o osiedlu. Dzięki uprzejmości  Straży Pożarnej, każdy w tym dniu mógł zostać strażakiem, czy tez nauczyć się, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Dla dorosłych również przygotowano atrakcje, m.in. konsultacje z Dietetykiem wraz z pomiarami składu ciała przygotowane przez firmy Rudek i Medyk. Wszyscy mogli podziwiać występy artystyczne OKK Gwarek, jak również występy akrobatyczne Klubu Akrobatyki Sportowej Brygidy Sakowskiej.

 Punktem kulminacyjnym pikniku były biegi po zdrowie. Biegali rodzice z dziećmi, na dystansie 150m, dzieci-300m, młodzież-450m, dorośli-450m i seniorzy-150m. Tak wielu chętnych biegaczy udowodniło, że należy próbować swych sił, a przede wszystkim - żyć aktywnie. Podczas pikniku oprócz wielu nagród rzeczowych były również do wygrania bilety do kina Helios,  Flay Parku oraz vouchery do szkoły językowej English Club. Podczas Pikniku została przeprowadzona akcja charytatywna „Okulary dla Afryki”. Pogoda dopisała, a zabawom i konkursom nie było końca. Niestety wieczór nadszedł bardzo szybko i trzeba było się pożegnać. 

Zapraszamy do obejrzenia Galerii

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” przyznało prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi tytuł Samorządowca Roku 2018. 6 marca br. odbyło się uroczyste wręczenie nagrody podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich w Poznaniu.

Wśród licznych zasług prezydenta, redakcja wymieniła m.in. wizję rozwoju opartą na dwóch filarach: poszerzaniu granic administracyjnych oraz twardym zarządzeniu urzędem i podległymi jednostkami. Tadeusz Ferenc wprowadził miasto na ścieżkę szybkiego rozwoju, dzięki czemu stało się ono jednym z najsilniejszych ośrodków wschodniej Polski, przyjaznym dla inwestorów, pełnym innowacyjnych przedsiębiorstw.

Prezydent, odbierając nagrodę i dziękując za wyróżnienie, podkreślił, że „najważniejszym adresatem wszelkich nagród, uhonorowań, wyróżnień i pozytywnych opinii o Rzeszowie są zawsze mieszkańcy miasta, wobec których samorząd pełni rolę służebną. Tak też postrzegam swoja pracę – jako służbę – wsłuchując się w wypowiedzi rzeszowian, ważąc racje różnych grup społecznych i podejmując konkretne działania.”

Wywiad - zapowiedz pikniku "żyj aktywnie" w radiu rzeszów.

Prezydent Rzeszowa ,,Samorządowcem 20-lecia".

Zarząd Związku Powiatów Polskich podjął uchwałę o nadaniu tytułu „Samorządowca 20-lecia” Prezydentowi Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi.

Tytuł został przyznany za całokształt działalności Prezydenta i olbrzymi wkład w rozwój Rzeszowa.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyło się 10.08.2018r. w Ratuszu, w której udział wzięli radni, działacze społeczni i polityczni, księża oraz przedsiębiorcy.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

W dniach 22-23 czerwca 2018r odbyły się Dni Osiedla Kmity. Rada Samorządowa Osiedla Kmity oraz Administracja Osiedla Kmity, Rada Spółdzielcza RSM i OKK Gwarek przygotowały bogaty program artystyczny, zaplanowały szereg ciekawych atrakcji, konkursów, występów  i niespodzianek dla dzieci i dorosłych.   W pierwszy dzień, czyli dzień sportu dzieci i młodzież brała udział w wielu konkursach i rozgrywkach sportowych, m.in. w piłce nożnej, wyścigach na rolkach, rozgrywkach w badmintonie, slalomie rowerowym, skokach na skakance, rzucie beretem, przeciąganiu liny i skokach w  workach.  Były również wybory małej Miss i Mistera Osiedla Kmity. Konkurencje odbywały się na terenie Szkoły Podstawowej nr 16  oraz na boisku osiedlowym. Podczas drugiego dnia - estradowego miały miejsce występy artystyczne grup tanecznych z OKK Gwarek RSM, Solistów z Centrum Sztuki Wokalnej, wystąpił również zespół Kornele z MDK, jak też szkoła tańca salsy - Lemon Salsa.
Najmłodsi mogli skorzystać z zabawy na dmuchańcach i wspólnie z rodzicami ułożyć wspaniałe budowle z klocków Lego. Dla wszystkich odbywały się konkursy z nagrodami, które ufundowali sponsorzy. Miedzy innymi do wygrania był rower, bilety do kina Helios, bony             i vouchery oraz inne atrakcje. Strzałem w dziesiątkę okazał się koncert Gwiazdy wieczoru Blues Perspective Band. Niezapomnianych wrażeń  dostarczył pokaz fajerwerków, a zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu „Szybki Numer” zapewniła wiele pozytywnych emocji.

Pierwszy dzień - sportowy

Drugi dzień - estradowy

Zobacz Filmik

Rada Samorządowa Osiedla Kmity dziękuje Sponsorom za zaangażowanie i pomoc w organizacji Dni Osiedla Kmity:

Euromaster

Sieć polskich sklepów spożywczych Frac

Prudential

Lord Jack

Developers SkyRes

Kino Helios

Edukido

Sklep PSS Społem

Szkoła tańca Lemon Salsa

Kino Helios

Brazilian soccer schools

Ania catering

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Szesnastki

Your Finance

Rada Samorządowa Osiedla Kmity zorganizowała wakacyjne wyjście do kina Helios dla dzieci i młodzieży z osiedla. W dniu 27.06.2018r. wszyscy chętni pod opieką pani Doroty Rząsy i p. Gabrieli Gruszewskiej wyruszyli spacerkiem spod szkoły SP16 do kina na film  pt.: „Wyszczekani”.  Film okazał się ciekawy, pełen humorystycznych i zaskakujących scen, po którym uczestnicy wrócili do domów w doskonałych humorach.

Zobacz Galerię