146568
Dzisiaj
Wczoraj
Tydzień
Tydzień temu
Miesiąc
Miesiąc temu
Ogólnie
26
91
1146
144901
1590
3065
146568
IP: 44.192.44.30
2024-07-14 02:38

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Konkurs szachowy i warcabowy dla Seniorów z osiedla Kmity

Swoje umiejętności w grach w szachy i warcaby sprawdzali Seniorzy z osiedla Kmity, uczestnicząc w konkursach zorganizowanych właśnie dla nich. Organizacji konkursów podjęła się Samorządowa Rady Osiedla Kmity wraz  z Klubem Seniora. Mogli wziąć w nich udział wszyscy chętni  Seniorzy  z osiedla Kmity. Do konkursu posłużyły warcaby i szachy, które zostały przekazane Klubowi Seniora przez Radę Samorządową Osiedla Kmity po wspólnym utworzeniu Klubu. Przewodnicząca Rady Osiedla, Dorota Rząsa zadbała o nagrody dla zwycięzców, vouchery do restauracji oraz  do strefy relaksu. Wśród uczestników panowała miła atmosfera oczywiście z nutką rywalizacji. Walka była zacięta i trwała przez dwa dni. 30.01.19 w Szkole Podstawowej nr 16 oraz 6.02.19 w Klubie Gwarek. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 13.02.19 podczas spotkania w Klubie Seniora.  Nagrody zwycięzcom wręczali p. Anna Urban, Przewodnicząca Klubu Seniora i Dorota Rząsa, Przewodnicząca Rady Osiedla Kmity, dyrektor szkoły. Mistrzynią w dwóch kategoriach okazała się p. Barbara Tarnawska.

Zwycięzcy w konkursie szachowym:
I miejsce Barbara Tarnawska
II miejsce Bolesław Ferenc
III miejsce Tadeusz Lubas

Zwycięzcy w konkursie warcabowym
I miejsce Barbara Tarnawska
II miejsce Janina Lubas
III miejsce Helena Dzioban

Zobacz Galerię

Zabawa Karnawałowa

Dnia 26.01.2019r w Klubie Seniora w Gwarku na osiedlu Kmity odbyła się zabawa karnawałowa. Pomysłodawczyni, Anna Urban, Przewodnicząca Klubu Seniora ustaliła, że warunkiem uczestnictwa, będzie założenie MASKI, która okazała sie świetnym dodatkiem do karnawałowej kreacji. Królowały wiec różnorodne, kolorowe maski, począwszy od weneckich do bardzo kreatywnych    i oryginalnych. Nie zabrakło również dobrej muzyki, wspólnych zabaw, które prowadził kierownik OOK Gwarek, Wojciech Bednarczyk oraz smacznego poczęstunku.   

Nie tylko dopisały maski, ale również karnawałowe humory i zapał naszych uczestników do tańca. Wszyscy bawili się znakomicie i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania w Klubie Seniora.  

Wśród zaproszonych gości byli Dorota Rząsa, Przewodnicząca Samorządowej Rady Osiedla Kmity, Dyrektor SP16 i Władysław Finiewicz, Przewodniczący Spółdzielczej Rady Osiedla Kmity, którzy przekonali się, że gdy się bawią Seniorzy, tańcom i śpiewom nie ma końca. 

Zobacz Galerię

Goście w Klubie Seniora

We wrześniu Klub Seniora wznowił spotkania, które odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 w Klubie Kultury Gwarek przy ul. Bohaterów 5.

Dnia 12.09.2018r. odbyło się spotkanie w Klubie Seniora, na które zostali zaproszeni goście: Konrad Fiołek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i Roman Małek, przedstawiciel Rzeszowskiej Rady Seniorów z inicjatywy Przewodniczącej Rady Osiedla Kmity, Doroty Rząsy w porozumieniu z Klubem Seniora. Pan Roman Małek, przedstawił program Rady oraz Senioraliów organizowanych w miesiącu wrześniu w Rzeszowie i zaprosił wszystkich do uczestnictwa. Natomiast Pan Konrad Fiołek, rozmawiał na temat bieżących spraw i problemów, które zgłaszali uczestnicy spotkania.  Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.  

Zobacz Galerię

Wspólne grillowanie

Dnia 20 czerwca 2018 r. wszyscy chętni członkowie Klubu Seniora udali się w okolice Lisiej Góry, aby wspólnie spędzić czas.  Oprócz dobrego humoru, który wszystkim dopisał, były też pieczone kiełbaski i plany na kolejne spotkania.

 

Zobacz Galerię

Spotkanie w Klubie Seniora

Dnia 23 maja 2018r. odbyło się spotkanie Klubu Seniora w Osiedlowym Klubie Kultury Gwarek.   Podczas spotkania Przewodnicząca Rady Osiedla, Dorota Rząsa zaprosiła do uczestnictwa w zajęciach rehabilitacji oraz do zapisu na wycieczki organizowane w ramach RBO, zachęciła do głosowania na kolejne zadania zgłoszone do RBO oraz przedstawiła ciekawą propozycję dla Seniorów dotyczącą kursów komputerowych organizowanych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, o szczegółach natomiast poinformował, Tomasz Skoczylas, prowadzący kursy. Spotkanie przebiegło w  przyjaznej atmosferze, nie zabrakło słodyczy, muzyki, a przede wszystkim wspólnych rozmówi i integracji.

Zobacz Galerię

Utworzenie Klubu Seniora 

Rada Samorządowa Osiedla Kmity  zorganizowała spotkanie z Seniorami w dniu 1 marca 2018 r. w celu utworzenia Osiedlowego Klubu Seniora.

Podczas spotkania Seniorzy zdeklarowali chęć utworzenia Klubu Seniora na Osiedlu Kmity ( 75 uczestników spotkania).

Klub Seniora został utworzony i poparty uchwałą Samorządowej Rady Osiedla Kmity i zaakceptowany przez Spółdzielczą Radę Osiedla Kmity.

Spotkania odbywają się w każdą środę w Klubie Kultury Gwarek o godz. 17.00

Koordynatorkami Klubu są: pani Anna Urban, pani Krystyna Baranowska i pani Danuta Pomianek.